poniedziałek, 24 października 2016

Zapowiedź - PaxPremiery książek zapowiedzianych przez wydawnictwo IUVI już tuż, tuż. Mnie bardziej zaciekawiła książka ,,Pax'' Sary Pennypacker. Chcecie dowiedzieć się o czym ona jest? Przeczytajcie ;)


Autor: Sara Pennypacker
Data wydania: 2016-10-26
Format: 13,5x20,5 cm
Liczba stron: 296
Cena: 29,90 zł - premiera 26.10.2016

PAX to wzruszająca i ponadczasowa opowieść o chłopcu i jego lisie (lub lisie i jego chłopcu), o stracie i miłości, dzikiej naturze i wolności oraz wojnie. Dynamiczna akcja, głębokie emocje i uniwersalne tematy czynią z tej książki nowoczesną klasykę na miarę Małego Księcia.


Odkąd Peter uratował osieroconego liska, on i Pax byli nierozłączni. Pewnego dnia dzieje się jednak coś, czego Peter nigdy by się nie spodziewał: jego ojciec idzie do wojska i chłopiec musi się przeprowadzić do dziadka, którego słabo zna i raczej nie lubi (ze wzajemnością) – a lisa wypuścić do lasu.
Jednak już pierwszej nocy Peter wymyka się z domu dziadka i wyrusza do swojego, oddalonego o 500 kilometrów, gdzie ma nadzieję zastać Paxa.
Lis w tym czasie musi się nauczyć, jak przetrwać w dzikim lesie, i na nowo odkryć świat ludzi i zwierząt. Nigdy jednak nie traci nadziei, że jego chłopiec po niego wróci.
Czy dwunastolatek dotrze sam do domu? I czy odnajdzie tam Paxa?

Sara Pennypacker oddaje w nasze ręce pięknie napisaną, wprost urzekającą opowieść o dorastaniu i najistotniejszych prawdach, które decydują o tym, kim jesteśmy.

„Pax to książka, która jest jak lis Pax: na wpół dzika i absolutnie piękna”.
„New York Times”

Zaskakująca opowieść, która powinna być obowiązkową wspólną lekturą dzieci i dorosłych.
„School Library Journal”

Porażająco szczery, piękny, a chwilami łamiący serce – PAX to po prostu arcydzieło.
Katherine Applegate, autorka książki Jedyny i niepowtarzalny Ivan
___

Ja osobiście nie mogę się już doczekać, aż książka wpadnie w moje ręce. Bardzo lubię ,,Małego Księcia'', więc ta opowieść z pewnością również mi się spodoba. Poza tym rysunki w książce są równie piękne, jak sama okładka ♥

A Wy? Chcecie ją przeczytać? :)
3 komentarze:

  1. Przyznam się, że jeszcze nie spotkałam się z twórczością tej autorki, czas jednak to nadrobić. Tylko niech ktoś rozszerzy dobę....

    OdpowiedzUsuń
  2. Kojarzy mi się z czymś emocjonalnym jak "Mały Książe" :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jestem bardzo zaintrygowana tą książką :)

    OdpowiedzUsuń